Body:
Werribee v North Ballarat
Saturday 4th June
Chirnside Park at 1.10pm
Werribee
B Robertson Hahn Wight
HB McGuiness Podsiadly Power
C Sleeman Boyd Hassan
HF Griffen Skipper Bowden
F Street Rawlings Henderson
R Bandy Gleeson Lamb
Int Closter O'Sullivan Faulkner
Ray Allan Castello
Furfaro Darcy B. Murphy
L. Collins Rau Walsh
North Ballarat
B Wright Ryall Goodes
HB Greig Searl McLean
C McConnell Field McCorkell
HF Clark J. Edwards Hutchinson
F Jurica Whyman Foott
R Porter McNamara Eccles
Int Miller Franchina Dinnell
Moloney Plunkett J. Spolding
A. George Sharkey
Tasmania v Northern Bullants
Saturday 4th June
Devonport at 2.00pm
Tasmania
B Street Jovanovic Savage
HB Robinson N. Grima B. Geappen
C Atkin Shackleton Hall
HF Lonergan Britton Archer
F Brown Plapp Beams
R Ronaldson M. Geappen Callinan
Int Heazlewood T. Geappen Bester
Richter Peterson Wager
T. Grima Triffett
Northern Bullants
B Smith Crow Russell
HB Vansittart Sporn Norman
C Bannister Bowyer Longmuir
HF Chambers Fisher Blackwell
F Wiggins S. O'Hailpin F. Raso
R Deluca Johnson Simpson
Int Becker Maslin Colbert
Rovere Young Pleming
Williams
Williamstown v Geelong
Sunday 5th June
Burbank Oval at 2.00pm
Williamstown
B O'Brien Walker Cole
HB Davies J. Cloke Lonie
C H. Shaw Lokan Williams
HF Picken Dukes Jarrad
F Davidson Hall Pearce
R Fanning Iacobucci Woewodin
Int Galea Coates Lawry
Barling Theodore Langlands
Cranage Boyd
Geelong
B Sheringham Egan Buckland
HB Sanderson Spencer Callan
C Prismall J. Byrne Batchelor
HF Thurley McCarthy Haynes
F Blake Lonergan N. Ablett
R Chambers Koulouriotis Rahilly
Int Cheep Garth Torney
Cook Bonson Clarke
D. Byrne Trenfield
Sandringham v Scorpions
Sunday 5th June
Trevor Barker Beach Oval at 2.00pm
Sandringham
B Biddlecombe Carroll C. Johnson
HB Ward Warnock C. Liddell
C Motlop Gallagher Conroy
HF Williams Crowe O'Keeffe
F Ritterman Sautner Armstrong
R Jamar Rigoni Summers
Int Heffernan Sylvia P. Johnson
Hunter Bate Paterakis
Bell Rivers Godfrey
Dunn McDonald Evans
Scorpions
B Goddard Homann R. Clarke
HB Rigg Heenan Peckett
C McGough Montagna Brewer
HF Guerra Ferguson Carmody
F Stone Schwarze Brooks
R Eames Mullins Harrison
Int Smith Murray McQualter
Bruin Morse Thompson
Sammartino Hobbs Gwilt
Wischmann Rafferty Pfitzner
Frankston v Bendigo Bombers
Sunday 5th June
Frankston Oval at 2.00pm
Frankston
B Goddard Ulms Ongarello
HB Odell Molan Ablett
C Phibbs Black Murphy
HF Berry Benbow Roberts
F McCormack Pollard Hynes
R Clark Anstey Winterton
Int Burns Mizzi Bourke
Goldsack Malloy Morris
Kemperman Marigliani
Bendigo Bombers
B Jolley Wilson Slattery
HB Bullen Richards Reynolds
C Hunt Rosa Doering
HF Nash Beasy Blumfield
F Robins Johns Haynes
R Cartledge Carter Dyson
Int Bain Childs Marsh
Robson Connaughton Monfries
Pendlebury Steel