Body:
Bendigo Bombers v North Ballarat
Saturday 23rd April
QE Oval at 1.10pm
Bendigo Bombers
B Stanton Hunt Dyson
HB Watson Doering Jolley
C Winderlich Haynes Rosa
HF Thomas Beasy Robins
F Blumfield Cartledge Rioli
R Allan Carter Alvey
Int Cupido Bain Steel
Nash Slattery Lovett-Murray
Wilson Connaughton Monfries
Reynolds
North Ballarat
B Franchina Ryall McCorkell
HB Greig McLean McConnell
C Biddiscombe Field Eccles
HF Hutchinson Clark A. George
F Saunders Foott Whyman
R Porter McNamara Plunkett
Int J. Spolding Goodes Wright
J. Edwards Searl Miller
Chester Bye
Williamstown v Scorpions
Sunday 24th April
Burbank Oval at 2.00pm
Williamstown
B Lokan West Rowe
HB Lonie J. Cloke H. Shaw
C Egan Iacobucci Didak
HF Swan Maxwell Cranage
F Shelton T. Cloke King
R Barling Tallis Lloyd
Int Lawry Theodore Dukes
Pearce Picken McArdle
O'Brien Davies Richards
Fanning Rusling Galea
Scorpions
B Rouda Homann Stone
HB Blake Heenan Rigg
C Sammartino Powell Brewer
HF Carmody Murray S. Fisher
F Schwarze McGough Brooks
R Eames Thompson Harrison
Int Hobbs B. Murphy Mullins
Biagi Ferguson Bruin
Taylor McQualter Morse
Gwilt Gram Rafferty
Sandringham v Geelong
Sunday 24th April
Trevor Barker Beach Oval at 2.00pm
Sandringham
B Hunter Nicholson Gadsden
HB C. Liddell Crowe Williams
C Gallagher Heffernan Ritterman
HF Read Biddlecombe C. Johnson
F Bate Holland Conroy
R P. Johnson O'Keeffe Summers
Int Corrigan Evans Martyn
L. Smith Buckley Dunn
Fletcher Paterakis
Geelong
B Sheringham Egan Lonergan
HB Callan Spencer Slade
C Koulouriotos J. Byrne Batchelor
HF MacKie McCarthy Prismall
F N. Ablett Haynes Blake
R Chambers Rahilly Thurley
Int Cheep Buckland D. Byrne
Clarke Torney Trenfield
Cook Garth
Northern Bullants v Port Melbourne
Sunday 24th April
Preston City Oval at 2.00pm
Northern Bullants
B Vansittart Crow Blackwell
HB Gutterson Morrell Becker
C F. Raso Bentick Dav. Clarke
HF Bannister Pleming McGrath
F Smith Bryan Russell
R S. O'Hailpin Simpson Betts
Int McIntosh Batson Hooper
Furlan Bunn Williams
Colbert Young
Port Melbourne
B Alexander Milhuissen R. McMahon
HB Hooker Baird Hazell
C S. Harvey Lawrence Harding
HF Shore Pitt Rudd
F Watson Le Cras McKernan
R McIntosh Cotchett B. Robbins
Int Smith Schwarze Perkins
Urch Aloi Gibson
Thewlis Perry
Tasmania v Frankston
Sunday 24th April
Bellerive Oval at 2.00pm
Tasmania
B B. Geappen Jovanovic Street
HB N. Grima Britton Atkin
C Shackleton M. Geappen Beams
HF Setchell Peterson Robinson
F Wager Plapp Millhouse
R Johnson Hall Callinan
Int Henley Savage Heazlewood
McVilly Walker Ronaldson
T. Geappen Paine
Frankston
B Roberts Odell Ablett
HB Goddard Ulms Goldsack
C Phibbs Malloy Berry
HF Winterton Hynes Pollard
F Murphy Benbow Marigliani
R Clark Anstey McCormack
Int Burns Robertson Cadd
Paxino Black B. Barry
Butler Ongarello
Box Hill Hawks v Coburg Tigers
Monday 25th April
Box Hill City Oval at 2.00pm
Box Hill Hawks
B Thurgood Boyle Lonie
HB Sewell D. Breese Greene
C Nixon Little Harvey
HF Brennan Scott Ries
F McGlynn Holland Ball
R Millwood Rudolph Height
Int Dawson Kirkby Buckenara
Weinert Young Murphy
Batchelor Neville
Coburg Tigers
B Gilmour Archibald Morrison
HB J. Houlihan Moore Jorgensen
C Roach A. Houlihan A. Raines
HF Carlson Rix Pattison
F Tambling Schultz Foley
R O'Connor Meyer Kuret
Int Randello Rayson Strachan
N. Raines Young Rimington
Monteath McKinnon Silvester